Zagospodarowanie terenu a trawa z rolki

 
Czy wiesz, w jak prosty sposób możesz zagospodarować teren przeznaczony do strefy odpoczynku na ogrodzie? Czy znasz metody zakładania trawników? Czy wiesz, że istnieje dobra alternatywa dla tradycyjnego siania trawy w miejscu, gdzie ma powstać docelowy trawnik? Zobacz sam/a.
 
Zagospodarowanie terenu wokół domu jest trudne. Dlatego też wiele osób decyduje się na łatwiejsze sposoby na założenie trawników, niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni od wielu lat. Ze względu na warunki glebowe, na to, że trawa wyrasta po zasianiu nieregularnie,  wielu miejscach pozostają bardzo długo luki, trzeba niekiedy dosiewać trawę, długo się ukorzenia (buduje cały system korzeniowy, który odpowiada za odporność trawnika) oraz umacnia i nie nadaje się do użytku praktycznie przez cały pierwszy sezon od posiania.
 
Nowe sposoby na założenie trawnika
W przypadku skorzystania z trawy w rolkach jest nieco inaczej. Od razu po jej stosownym ułożeniu można korzystać z placu, gdzie została umieszczona, jednak należy jeszcze przynajmniej przez kilka tygodni uważać, żeby jej zbyt mocno nie naruszyć. Ukorzenienie takiej trawy może potrwać około dwóch lub trzech tygodni. Wtenczas trawnik z trawy w rolkach może być już nieco bardziej eksploatowany, bez obawy przed jego całkowitym zniszczeniem. Trawa z rolki wysokiej jakości spełnia zazwyczaj oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Jest wygodna w transporcie, można liczyć na szybką dostawę producencką, łatwo się ją kładzie na ziemi, jak również szybko spełnia swoją rolę na ogrodzie, nawet tą bardziej eksploatowaną.
 
Tradycja a nowoczesność
Nowoczesne formy, ułatwiające prace na ogrodzie, jak również zakładanie trawników jest bardzo wygodne dla wielu osób, które na co dzień pracują zarobkowo na ogrodach, jak również dla tych, którzy projektują ogród od nowa. Często zdarza się tak, że dopiero co kupiona działka, choć jest usłana już trawą wymaga rekonstrukcji. W takim przypadku bardzo często decydujemy się na gotowe produkty, w tym trawę tj. trawa z rolki, ponieważ jest to komfort i oszczędność czasu w jednym, a na tym w dzisiejszych czasach zależy nam bardzo.